Springen naar inhoud

Excel add-in maken


  • Log in om te kunnen reageren

#1

jhnbk

    jhnbk


  • >5k berichten
  • 6905 berichten
  • VIP

Geplaatst op 12 april 2009 - 08:41

Wsf heeft een function op het forum om tabellen te zetten. (Zie hier).
Ik schreef een excel macro die een tabel eenvoudig kan omzetten naar de juiste tags. Nu wil ik van deze functie een add-in maken met een een toolbar. Ik loop echter al vast bij het beschikbaar maken van hetgeen ik nu heb als een add-in (xla) . Iemand enig idee/hints?

PS: de bedoeling is uiteraard om deze excel add-in achteraf online te zetten zodat het voor iedereen gemakkelijker wordt. Nu is het nog wat omslachtig werken.

Bijgevoegde Bestanden

Het vel van de beer kunnen verkopen vraagt moeite tenzij deze dood voor je neervalt. Die kans is echter klein dus moeten we zelf moeite doen.

Dit forum kan gratis blijven vanwege banners als deze. Door te registeren zal de onderstaande banner overigens verdwijnen.

#2

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 13 april 2009 - 20:02

Wsf heeft een function op het forum om tabellen te zetten. (Zie hier).

jhnbk,

Ik wil daar later wel eens naar kijken om hier een macro voor te maken.
Voorlopig heb ik hier een paar vraagjes:

Is het mogelijk om Karakter 160 (non-breaking space) = Alt+0160 terug als normaal karakter te beschouwen.
Dit is zo in de meeste fora en geeft een aantal extra mogelijkheden om tabellen onzichtbaar te scheiden.
Dit is standaard zo in 90% van de fora (en ik dacht vroeger hier ook).

Hoe kan je die lelijke cel lijnen lijnen uit die tabel halen? Ik heb dat eens voorheen geprobeerd met de betrokken BBCode maar dit lukte mij niet.
Wat mij wel lukte was die lijnen te laten verdwijnen zoals in deze tabel:
http://www.wetenscha...mp;#entry504698
Dit ligt aan mijn eerste lijnen. Jij kan vermoedelijk de invoercode nog zien.
Toen ik deze tabel aan het invoeren was kwam de gedachte reeds bij mij op om hier (OOIT) eens een macro voor te maken.

Het lukte mij om deze lijnen niet te tonen, maar ik snap zelf niets van de logica waarop ik dat bereikte ( ;) is een beetje als eens hard op een niet werkende TV kloppen en dan trots rondkijken met een geleerde kop als hij het om een of ander volslagen onbekende reden plots doet, precies of je kent er iets van).

Veranderd door E.Desart, 13 april 2009 - 20:06

Eric

#3

Jan van de Velde

    Jan van de Velde


  • >5k berichten
  • 44892 berichten
  • Moderator

Geplaatst op 13 april 2009 - 20:21

Hoe kan je die lelijke cel lijnen lijnen uit die tabel halen?

Dat is een koud kunstje, nl de bb-tags [ table0 ] [ /table0 ] gebruiken.
Lijkt me van minder belang voor de werking van de add-in / macro?


Ik wil daar later wel eens naar kijken om hier een macro voor te maken.

jhnbk hééft een prima macro.
Alleen, het lukt niet om die eenvoudig voor het gewone onervaren publiek beschikbaar te maken. Wat we zoeken is een knopje: "maak bb-code voor selectie" waarmee ook de simpelste ziel zijn excel-bestandje in een bb-tabel kan omzetten om in het forum te plakken.
ALS WIJ JE GEHOLPEN HEBBEN....
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270

#4

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 13 april 2009 - 20:26

Jan,

Ik heb gegarandeerd dingen fout gedaan, maar ik heb met die tags die je vermeldde gespeeld bij het invoeren van tabellen.
Het is vermoedelijk mijn knoeiwerk maar ik had er last mee.
Als het toch zo werkt is het duidelijk en kan ik er rekening mee houden. In de door mij gerefereerde tabel zitten ook geen zichtbare lijnen, maar uitsluitend met de gewone tabel tags (zwarte magie).

Blijft dat Alt+160 actief maken. Helpt niet alleen voor tabels.
Eric

#5

Jan van de Velde

    Jan van de Velde


  • >5k berichten
  • 44892 berichten
  • Moderator

Geplaatst op 13 april 2009 - 20:33

Ik heb gegarandeerd dingen fout gedaan, maar ik heb met die tags die je vermeldde gespeeld bij het invoeren van tabellen.
Het is vermoedelijk mijn knoeiwerk maar ik had er last mee.


ik maak er sinds kort wekelijks de overzichten van stijgende vouwers mee:

zie bijvoorbeeld:
http://www.wetenscha...s...st&p=508230



vraag blijft: we willen deze procedure versimpelen. Het omzetten van een excel-tabel naar een bb-tabel lukt al, maar dat loopt nog via de standaardknoppen van Excel in vier stappen om die bbcode tevoorschijn toveren. We willen één simpele extra toolbar.
ALS WIJ JE GEHOLPEN HEBBEN....
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270

#6

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 13 april 2009 - 20:40

jhnbk hééft een prima macro.
Alleen, het lukt niet om die eenvoudig voor het gewone onervaren publiek beschikbaar te maken. Wat we zoeken is een knopje: "maak bb-code voor selectie" waarmee ook de simpelste ziel zijn excel-bestandje in een bb-tabel kan omzetten om in het forum te plakken.

Jan,

Ik had dit stuk van je bericht niet gezien.
Als je die macro maakt moet je de formattering van een tabel in Excel kunnen overnemen (de andere BBCode).
Ik ben nog hoofdzakelijk een Macro4 programmeur (ander manier van denken en programmeren).
Het is véél makkelijker voor mij van crash te beginnen.

Ik ben hier niet om ter knapste aan het doen. Het idee alleen al stoot mij af.
Ik heb de code van jhnbk bekeken (voor ik mijn eerste berichtjes hier stuurde). Die macro is nog ver van afgewerkt.

Veranderd door E.Desart, 13 april 2009 - 20:46

Eric

#7

jhnbk

    jhnbk


  • >5k berichten
  • 6905 berichten
  • VIP

Geplaatst op 16 april 2009 - 18:57

Die macro is nog ver van afgewerkt.

Verklaar je nader. (Er moet nog wel wat error afhandeling geschreven worden ;) )
Het vel van de beer kunnen verkopen vraagt moeite tenzij deze dood voor je neervalt. Die kans is echter klein dus moeten we zelf moeite doen.

#8

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 17 april 2009 - 00:30

jhnbk

Ik zie hoeveel tijd jouw macro kan uitsparen. Ik trek mijn woorden graag terug.
Ik zag die macro ook meer als een mogelijkheid om die formattering en andere dingen in te werken.

En ik weet ook dat een macro gewoonlijk een pak meer is dan het hart inzake beveiliging, foutopvanging en al wat er rond hangt. Er gaat vaak meer tijd aan verloren het idiot-proof en gebruiksvriendelijk maken van een macro dan aan de hoofd-functionaliteit waartoe je je zou beperken voor eigen gebruik (omdat je die macro en zijn beperkingen goed kent).

Je kan hier ook eens naar kijken:
http://www.ecardmax....tor/index.html#
Ik heb die eens meer dan een half jaar terug geemailed ofdat die geen voorzieningen konden treffen om ook de normale formatteringen te integreren IN de cellen. Zij antwoorden toen dat dit toekomstmuziek is.

Hier heb je wat code voor het integreren van menuitems:
http://www.vbaexpres...e.php?kb_id=427

Ik denk dat je gewoon een tabel in Excel zou moeten kunnen maken en dat je macro deze formattering mee simuleert in zover de BBCode dit toelaat.

Je kan ook dingen oplijnen door ze in Excel in 1 cel te zetten en de lijnen te splitsen:

Dit is gemaakt met de code gegenereerd door jouw macro. (zonder enige bijkomende formattering)
[/td][td]1 jan '091 feb '091 mrt '09
Test010.1430.3210.117
Test020.4740.1230.691
Test030.8560.2840.949
Test040.4190.8590.350
Test050.1170.7650.600
Test060.4960.5400.162
Test070.0800.7380.683
Test080.2140.4730.717
Test090.7770.5960.139
Test100.9560.2250.820
Test110.610[/td][td]0.674
Test120.6720.7880.248
Test130.2750.1990.109
Test140.9124030.4230.435
Test150.9260.0200.453
Test160.2340.6810.820
Test170.0080.0130.897
Test180.1360.2850.434
Test190.4280.1510.627
Test200.4390.4090.170
Test210.3020.9590.111
Test220.6320.6320.637
[table0]
[tr][td][/td][td]1 jan '09[/td][td]1 feb '09[/td][td]1 mrt '09[/td][/tr]
[tr][td]Test01[/td][td]0.143[/td][td]0.321[/td][td]0.117[/td][/tr]
[tr][td]Test02[/td][td]0.474[/td][td]0.123[/td][td]0.691[/td][/tr]
[tr][td]Test03[/td][td]0.856[/td][td]0.284[/td][td]0.949[/td][/tr]
[tr][td]Test04[/td][td]0.419[/td][td]0.859[/td][td]0.350[/td][/tr]
[tr][td]Test05[/td][td]0.117[/td][td]0.765[/td][td]0.600[/td][/tr]
[tr][td]Test06[/td][td]0.496[/td][td]0.540[/td][td]0.162[/td][/tr]
[tr][td]Test07[/td][td]0.080[/td][td]0.738[/td][td]0.683[/td][/tr]
[tr][td]Test08[/td][td]0.214[/td][td]0.473[/td][td]0.717[/td][/tr]
[tr][td]Test09[/td][td]0.777[/td][td]0.596[/td][td]0.139[/td][/tr]
[tr][td]Test10[/td][td]0.956[/td][td]0.225[/td][td]0.820[/td][/tr]
[tr][td]Test11[/td][td]0.610[/td][td][/td][td]0.674[/td][/tr]
[tr][td]Test12[/td][td]0.672[/td][td]0.788[/td][td]0.248[/td][/tr]
[tr][td]Test13[/td][td]0.275[/td][td]0.199[/td][td]0.109[/td][/tr]
[tr][td]Test14[/td][td]0.912403[/td][td]0.423[/td][td]0.435[/td][/tr]
[tr][td]Test15[/td][td]0.926[/td][td]0.020[/td][td]0.453[/td][/tr]
[tr][td]Test16[/td][td]0.234[/td][td]0.681[/td][td]0.820[/td][/tr]
[tr][td]Test17[/td][td]0.008[/td][td]0.013[/td][td]0.897[/td][/tr]
[tr][td]Test18[/td][td]0.136[/td][td]0.285[/td][td]0.434[/td][/tr]
[tr][td]Test19[/td][td]0.428[/td][td]0.151[/td][td]0.627[/td][/tr]
[tr][td]Test20[/td][td]0.439[/td][td]0.409[/td][td]0.170[/td][/tr]
[tr][td]Test21[/td][td]0.302[/td][td]0.959[/td][td]0.111[/td][/tr]
[tr][td]Test22[/td][td]0.632[/td][td]0.632[/td][td]0.637[/td][/tr]
[/table0]
Dit zelfde kan je ook schrijven als: (met extra formatering) Ik gebruik hier ····· (karakter 183) als breedte regeling voor de kolom. Als karakter 163 (non-breaking space) bruikbaar gemaakt wordt (kan in een forum), kan dit onzichtbaar gebeuren (ook blijft horizontale oplijning kloppen), en kunnen tabellen gecontroleerd worden inzake symetrie en breedte kolommen, eventueel via een niet zichtbare rij (met bijv. klein lettertype).
Vergelijk het aantal tags dat ik slechts gebruik. En ik heb hier al mijn getallen rechts geformatteerd, de eerste kolom vet gezet, enz. De formatteringsmogelijkheden zijn legio maar uit te zoeken.
Als je een goede breedte controle hebt met karakter 160 kan je een titel en voettabel van 1 rij maken met hun eigen formatering, enz. enz.
Je kan standaard tabel formattering laten kiezen door de gebruiker, of de formattering simuleren die hij zelf in zijn Excel tabel gebruikt heeft.
··············
Test01
Test02
Test03
Test04
Test05
Test06
Test07
Test08
Test09
Test10
Test11
Test12
Test13
Test14
Test15
Test16
Test17
Test18
Test19
Test20
Test21
Test22

1 jan '09

0.111
0.426
0.752
0.487
0.531
0.500
0.037
0.184
0.127
0.767
0.213
0.888
0.868
0.575235
0.594
0.789
0.741
0.885
0.757
0.967
0.268
0.066

1 feb '09

0.026
0.614
0.498
0.092
0.319
0.841
0.171
0.538
0.046
0.696

0.604
0.085
0.779
0.477
0.547
0.465
0.421
0.726
0.983
0.174
0.880

1 mrt '09

0.447
0.728
0.204
0.489
0.251
0.746
0.869
0.813
0.331
0.831
0.846
0.034
0.815
0.054
0.336
0.465
0.172
0.704
0.224
0.694
0.547
0.732


[table0]
[td]
··············					 
[b]Test01
Test02
Test03
Test04
Test05
Test06
Test07
Test08
Test09
Test10
Test11
Test12
Test13
Test14
Test15
Test16
Test17
[color="#FF0000"]Test18[/color]
Test19
Test20
Test21
Test22[/b]
[/td]
[td]
1 jan '09
[right]0.111
0.426
0.752
0.487
0.531
0.500
0.037
0.184
0.127
0.767
0.213
0.888
0.868
0.575235
0.594
0.789
0.741
0.885
0.757
0.967
0.268
0.066[/right]
[/td]
[td]
1 feb '09
[right]0.026
0.614
0.498
0.092
0.319
0.841
0.171
0.538
0.046
0.696

0.604
0.085
0.779
0.477
0.547
0.465
0.421
0.726
0.983
0.174
0.880[/right]
[/td]
[td]
1 mrt '09
[right]0.447
0.728
0.204
0.489
0.251
0.746
0.869
0.813
0.331
0.831
0.846
0.034
0.815
0.054
0.336
0.465
0.172
0.704
0.224
0.694
0.547
0.732[/right]
[/td]
[/table0]

Een andere kleinigheid.
Jouw macro werkt niet juist nu: Je houdt je tabel van form1 in je geheugen (Je kan dus foute, vroegere codetabellen copieren, niet de recent gegenereerde die je naar WSF wil overbrengen.).

Dit:
form1.Show
Moet worden:
Load form1
form1.Show
Unload form1

Veranderd door E.Desart, 17 april 2009 - 00:41

Eric

#9

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 17 april 2009 - 00:57

Dit is een experiment om de horizontale oplijning van mijn 1ste kolom met de rest in orde te brengen.
Gewoon een pak experimenteren. ;) Lastig dat je dit via het voorbeeld bericht van het forum moet doen.

Beschrijving
Test01
Test02
Test03
Test04
Test05
Test06
Test07
Test08
Test09
Test10
Test11
Test12
Test13
Test14
Test15
Test16
Test17
Test18
Test19
Test20
Test21
Test22

1 jan '09

0.111
0.426
0.752
0.487
0.531
0.500
0.037
0.184
0.127
0.767
0.213
0.888
0.868
0.575235
0.594
0.789
0.741
0.885
0.757
0.967
0.268
0.066

1 feb '09

0.026
0.614
0.498
0.092
0.319
0.841
0.171
0.538
0.046
0.696

0.604
0.085
0.779
0.477
0.547
0.465
0.421
0.726
0.983
0.174
0.880

1 mrt '09

0.447
0.728
0.204
0.489
0.251
0.746
0.869
0.813
0.331
0.831
0.846
0.034
0.815
0.054
0.336
0.465
0.172
0.704
0.224
0.694
0.547
0.732

Eric

#10

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 17 april 2009 - 08:19

Test01
Test02
Test03
Test04
Test05
Test06
Test07
Test08
Test09
Test10
Test11
Test12
Test13
Test14
Test15
Test16
Test17
Test18
Test19
Test20
Test21
Test22

1 jan '09

0.111
0.426
0.752
0.487
0.531
0.500
0.037
0.184
0.127
0.767
0.213
0.888
0.868
0.575235
0.594
0.789
0.741
0.885
0.757
0.967
0.268
0.066

1 feb '09

0.026
0.614
0.498
0.092
0.319
0.841
0.171
0.538
0.046
0.696

0.604
0.085
0.779
0.477
0.547
0.465
0.421
0.726
0.983
0.174
0.880

1 mrt '09

0.447
0.728
0.204
0.489
0.251
0.746
0.869
0.813
0.331
0.831
0.846
0.034
0.815
0.054
0.336
0.465
0.172
0.704
0.224
0.694
0.547
0.732

Veranderd door E.Desart, 17 april 2009 - 08:21

Eric

#11

jhnbk

    jhnbk


  • >5k berichten
  • 6905 berichten
  • VIP

Geplaatst op 18 april 2009 - 16:29

Een andere kleinigheid.
Jouw macro werkt niet juist nu: Je houdt je tabel van form1 in je geheugen (Je kan dus foute, vroegere codetabellen copieren, niet de recent gegenereerde die je naar WSF wil overbrengen.).

Dit:

form1.Show
Moet worden:
Load form1
form1.Show
Unload form1

Thx. Dat had ik even niet gezien.


Tegen dat de basismacro als een xla bestand zou werken is het inderdaad de bedoeling om de [u ], [i ] en [b ] tags te implementeren.

Weet jij hoe zulke macro naar een xla bestand kan worden weggeschreven? (Gewoon opslaan als... werkt niet)
Het vel van de beer kunnen verkopen vraagt moeite tenzij deze dood voor je neervalt. Die kans is echter klein dus moeten we zelf moeite doen.

#12

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 19 april 2009 - 09:30

Dit zou normaal moeten werken

Kijk ook hier eens:
http://msdn.microsof...office.10).aspx

jhnbk, gewoon herinnering: ik ben niet zozeer VBA expert maar een Macro4 taal expert (ik programmeerde al in Excel van voor VBA bestond)

de bedoeling om de [u ], [i ] en [b ] tags te implementeren

Vergeet de [right ] tag niet. Tabellen bevatten zéér vaak getallen kolommen. Getallen links (standaard in fora tabellen) geformatteerd zijn vaak moeilijk leesbaar en hinderlijk. Deze tag lijkt mij haast belangrijker dan de anderen.
Mijn vorige voorbeeld maakte dit niet zo visueel.

Zonder [rechts] formatering: (standaard als je niets doet)
Test01
Test02
Test03
Test04
Test05
Test06
Test07
Test08
Test09
Test10
Test11
Test12
Test13
Test14
Test15
Test16
Test17
Test18
Test19
Test20
Test21
Test22

1 jan '09
0.2
972.4
337.2
323.4
322.5
728.3
428.2
108.8
52.9
6.1
455.2
113.3
152.9
234.0
826.6
2.5
39.3
306.5
931.5
107.2
375.4
555.1
1 feb '09
353.0
582.7
295.0
339.7
617.9
2.7
69.2
29.0
65.3
37.3
352.5
6.8
53.6
165.0
193.0
42.8
31.2
225.6
120.1
298.7
3.8
112.3
1 mrt '09
180.3
123.6
38.1
128.9
56.0
371.1
55.4
126.3
211.7
725.1
1.8
515.5
4.5
9.3
288.6
35.4
35.6
101.2
7.8
741.8
102.8
281.8


Met [rechts] formattering (getallen identiek aan vorige tabel, het enige verschil met de vorige tabel is deze [right ] [/right ] tags in de getallen kolommen - geen breedte aanpassing kolommen of wat ook).
Test01
Test02
Test03
Test04
Test05
Test06
Test07
Test08
Test09
Test10
Test11
Test12
Test13
Test14
Test15
Test16
Test17
Test18
Test19
Test20
Test21
Test22

1 jan '09

0.2
972.4
337.2
323.4
322.5
728.3
428.2
108.8
52.9
6.1
455.2
113.3
152.9
234.0
826.6
2.5
39.3
306.5
931.5
107.2
375.4
555.1

1 feb '09

353.0
582.7
295.0
339.7
617.9
2.7
69.2
29.0
65.3
37.3
352.5
6.8
53.6
165.0
193.0
42.8
31.2
225.6
120.1
298.7
3.8
112.3

1 mrt '09

180.3
123.6
38.1
128.9
56.0
371.1
55.4
126.3
211.7
725.1
1.8
515.5
4.5
9.3
288.6
35.4
35.6
101.2
7.8
741.8
102.8
281.8

Veranderd door E.Desart, 19 april 2009 - 09:38

Eric

#13

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 19 april 2009 - 09:52

Ik zou het wel waarderen dat eens iemand reageert op heet bruikbaar maken van karakter 160 (non-breaking space).
Dit geeft een aantal extra mogelijkheden en is geen uitzonderingssituatie in fora maar eerder standaard.

jhnbk

Het lijkt alsof ik hier overdreven kritisch was in deze topic. Maar jhnbk wees ook eerlijk, in je macro zat/zit nog geen enkele check om gelijk welke beslissing naar het wel of niet gebruiken van tags te implementeren.
Je vertelt dit nu als je gewoon nog een paar tags moet toevoegen, maar dit houdt ook in dat je een beslissings- en checkprocedure moet invoeren (waar en wanneer).
Vandaar mijn vroegere opmerking dat die macro, hoe nuttig en tijdsbesparend ook, ver van af was, maar eerder een basis opzet.

En ik respecteer jouw kennis, inzet en bijdragen enorm. Maar dat staat hier los van.

Veranderd door E.Desart, 19 april 2009 - 10:04

Eric

#14

jhnbk

    jhnbk


  • >5k berichten
  • 6905 berichten
  • VIP

Geplaatst op 19 april 2009 - 10:05

Dit zou normaal moeten werken

Kijk ook hier eens:
Bericht bekijken

jhnbk, gewoon herinnering: ik ben niet zozeer VBA expert maar een Macro4 taal expert (ik programmeerde al in Excel van voor VBA bestond)

Maakt niet uit in welke macro taal. Je hebt, zoals ook op andere plekken kon merken, een enorme kennis van macro schrijven en blijkbaar ook in excel. Ik waardeer dan ook de hulp/tips die ik van jouw krijg.


Ik zou het wel waarderen dat eens iemand reageert op heet bruikbaar maken van karakter 160 (non-breaking space).
Dit geeft een aantal extra mogelijkheden en is geen uitzonderingssituatie in fora maar eerder standaard.

Ik zal eens even rondhoren.

jhnbk

Het lijkt alsof ik hier overdreven kritisch was in deze topic. Maar jhnbk wees ook eerlijk, in je macro zat/zit nog geen enkele check om gelijk welke beslissing naar het wel of niet gebruiken van tags te implementeren.
Je vertelt dit nu als je gewoon nog een paar tags moet toevoegen, maar dit houdt ook in dat je een beslissings- en checkprocedure moet invoeren (waar en wanneer).
Vandaar mijn vroegere opmerking dat die macro, hoe nuttig en tijdsbesparend ook, ver van af was.

Akkoord. Ik ben mij er sterk van bewust dat er nog werk aan de winkel is maar de belangrijke basis is al gelegd. Het eerste probleem dat ik wil oplossen is het xla geval. (
Verborgen inhoud
Indien dat in orde is kan ik vrij snel een alpha versie online plaatsen en dan worden eventuele bugs vrij snel gevonden
) Achteraf rest mij dan nog het implementeren en controleren van nieuwe tags en wat foutafhandelingen.
Het vel van de beer kunnen verkopen vraagt moeite tenzij deze dood voor je neervalt. Die kans is echter klein dus moeten we zelf moeite doen.

#15

Ger

    Ger


  • >5k berichten
  • 16444 berichten
  • Technicus

Geplaatst op 19 april 2009 - 12:49

Ger meldt zich. ;)
Karakter 160, is dat gewoon de non-breaking space (ook wel  )? Ik ken maar weinig fora die dat hebben hoor. Erzijn er wel die standaard dubbele spaties door nbsp vervangen, maar dan loop je op andere vlakken weer tegen problemen aan (denk aan smilies e.d.). Daarom is het iig bij Invision en phpBB niet standaard. Wat wel zou kunnen is dat we een knop maken, bijvoorbeeld [spatie] die vervangen wordt door een nbsp. Vraag is echter of dat handig is.

Niet geheel toevallig zat ik van de week ook over dat tabellenprobleem te denken, en toen heb ik dit in elkaar geknutseld (ook verre van af, maar dat terzijde). Daar kun je als je iets tussen [table]-tags zet, eenvoudig tabellen krijgen met dubbele spaties voor nieuwe cellen en enters voor nieuwe rijen.
"Knowledge speaks, but wisdom listens."
- Jimi Hendrix -





0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 leden, 0 bezoekers, 0 anonieme gebruikers

Ook adverteren op onze website? Lees hier meer!

Gesponsorde vacatures

Vacatures