Springen naar inhoud

Geldigheid concurrentiebeding bij overgang naar ander recht


  • Log in om te kunnen reageren

#1

bjbj

    bjbj


  • 0 - 25 berichten
  • 1 berichten
  • Gebruiker

Geplaatst op 17 juni 2009 - 11:08

In een contract getekend in 1997 in belgie naar belgisch recht is een concurrentiebeding gezet dat nietig is door het ontbreken van 1 van de wettelijke voorwaarden volgens de belgische wetgeving destijds en nu (het ontbreken van een forfertaire vergoeding). In 2001 wordt dit contract omgezet met wederzijds goedbevinden naar nederlands recht. Is het concurrentie beding nu nog steeds nietig of kan een werkgever de werknemer houden aan het concurrentiebeding volgens nederlandse wet? Is hier jurisprudentie over te vinden of weet iemand wat de vermoedlijke reactie zal zin van de nederlandse rechter?

Veranderd door ypsilon, 23 juni 2009 - 11:29


Dit forum kan gratis blijven vanwege banners als deze. Door te registeren zal de onderstaande banner overigens verdwijnen.

#2

TheLaw

    TheLaw


  • >250 berichten
  • 375 berichten
  • VIP

Geplaatst op 17 juni 2009 - 16:06

Als er bij wederzijds goed vinden gekozen is voor om in het vervolg Nederlands recht van toepassing te verklaren geldt Nederlands recht. Volgens het Nederlandse recht is een concurrentiebeding mogelijk indien dit schriftelijk gebeurt met een meerderjarige werknemer. Zie artikel 7:653 Burgerlijk Wetboek.

Dit is uiteraard bedoeld ter bescherming van de werknemer. Een ander middel om de werknemer te beschermen is de mogelijkheid van de rechter om het concurrentiebeding te vernietigen op grond dat het in verhouding tot het te beschermen belang van de werkgever voor de werknemer onbillijk nadeel met zich meebrengt.

Ik vind niets over de eis dat er een forfaitaire vergoeding in het beding moet staan.

Jurisprudentie is er mogelijk over te vinden op: www.rechtspraak.nl

De rechter zal, aangezien er een rechtskeuze is gemaakt, Nederlands recht toepassen.

#3

E.Desart

    E.Desart


  • >1k berichten
  • 2391 berichten
  • VIP

Geplaatst op 17 juni 2009 - 17:36

Gewoon ter info: De Belgische situatie:
http://www.elfri.be/...entiebeding.htm

Ik geef graag toe dat hier een aantal zaken instaan die ik niet 100% begrijp (zonder verdere toelichting).
Bijvoorbeeld: Waarom moet er een compensatoire vergoeding (6 maanden bruto loon) in het beding staan om rechtsgeldig te zijn, wanneer dit toch een automatisch recht is (op voorwaarde dat de omstandigheden dit rechtvaardigen)?
Eric





0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 leden, 0 bezoekers, 0 anonieme gebruikers

Ook adverteren op onze website? Lees hier meer!

Gesponsorde vacatures

Vacatures