[scheikunde] kort vraagje betreft rekenen
Moderators: ArcherBarry, Fuzzwood
-
- Berichten: 8
[scheikunde] kort vraagje betreft rekenen
Ik heb een kort vraagje wat betreft het rekenen aan een opdracht. Ik heb namelijk een aantal dingen naar mol toegerekend en met verhoudingen wezen kijken + reactievergelijking erbij, maar ik kom er niet uit.
Enfin, het gaat om de volgende opdracht:
Een fabriek produceert 'magnesia' blokken van 250 g per stuk. Deze blokken bevatten 95,0 massa % MgO.
Per dag verbruikt de fabriek 1,0 ton magnesium legering die 82,7 massa % Mg bevat.
Hoeveel blokken magnesium is de dag productie?
Kunnen jullie mij helpen met deze vraag ?!
Enfin, het gaat om de volgende opdracht:
Een fabriek produceert 'magnesia' blokken van 250 g per stuk. Deze blokken bevatten 95,0 massa % MgO.
Per dag verbruikt de fabriek 1,0 ton magnesium legering die 82,7 massa % Mg bevat.
Hoeveel blokken magnesium is de dag productie?
Kunnen jullie mij helpen met deze vraag ?!
- Moderator
- Berichten: 51.271
Re: [scheikunde] kort vraagje betreft rekenen
Een fabriek produceert 'magnesia' blokken van 250 g per stuk. Deze blokken bevatten 95,0 massa % MgO.
- Hoveel g MgO zit er dan in zo'n 250 g blokje?
- hoeveel gram zuiver magnesium zit er in 100 g magnesiumoxide'?
- hoeveel gram zuiver Mg zit er dan in zo'n 250 grams blokje?
- hoeveel kg zuiver Mg is dat per blokje? (..x.. kg)
Hoeveel kg zuiver Mg verbruikt de fabriek dus per dag? (..y.. kg)Per dag verbruikt de fabriek 1,0 ton magnesium legering die 82,7 massa % Mg bevat.
hoeveel porties van y kg kun je uit x kg halen?Hoeveel blokken magnesium is de dag productie?
ALS WIJ JE GEHOLPEN HEBBEN...
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270
-
- Berichten: 8
Re: [scheikunde] kort vraagje betreft rekenen
Bedankt voor je reactie Jan. Ik probeer je vragen te beantwoorden:
1. Als 95,0 massa % MgO is van 250 g blokken dan is dat 237,5 g MgO.
2. In 100 g magnesiumoxide zit:
MgO = 40,31 g/mol --> mol = 100/40,31 = 2,48 mol in 100 g MgO
Mg = 24,31 g/mol --> massa = 2,48 mol x 24,32 g/mol = 60,307 gram Mg in 100 MgO
3. Hoeveel gram MgO zit er dan in 250 gram blokje?
MgO = 40,31 g/mol --> mol = 250 / 40,31 = 6,202 mol MgO in 250 gram blokje
Mg = 24,31 g/mol --> massa = 6,202 mol x 24,31 g/mol = 150,77 gram Mg in 250 gram MgO blokje!
4. Dus er zit 150,77 / 1000 = 0,15077 kg Mg per 250 g blokje MgO
Hoeveel kg zuiver Mg verbruikt de fabriek dus per dag? (..y.. kg)
1,0 ton Mg legering is dus 1,0 x 10^5 gram Mg-legering
82,7 Massa % is Mg --> dus: is dat 82700 gram (= 8,27 x 10^4 gram Mg)
Mg = 24,31 g/mol --> 8,27 x 10^4 / 24,31 = 3401,89 mol Mg in Mg-legering
DUS: --->>> Er zit 150, 77 g Mg in 250 g MgO en dat is 1 blokje, dus bij 82700 g Mg is dit:
82700 / 150,77 = 548, 51 = 549 Blokjes is de dag productie
Klopt dit ?!
1. Als 95,0 massa % MgO is van 250 g blokken dan is dat 237,5 g MgO.
2. In 100 g magnesiumoxide zit:
MgO = 40,31 g/mol --> mol = 100/40,31 = 2,48 mol in 100 g MgO
Mg = 24,31 g/mol --> massa = 2,48 mol x 24,32 g/mol = 60,307 gram Mg in 100 MgO
3. Hoeveel gram MgO zit er dan in 250 gram blokje?
MgO = 40,31 g/mol --> mol = 250 / 40,31 = 6,202 mol MgO in 250 gram blokje
Mg = 24,31 g/mol --> massa = 6,202 mol x 24,31 g/mol = 150,77 gram Mg in 250 gram MgO blokje!
4. Dus er zit 150,77 / 1000 = 0,15077 kg Mg per 250 g blokje MgO
Hoeveel kg zuiver Mg verbruikt de fabriek dus per dag? (..y.. kg)
1,0 ton Mg legering is dus 1,0 x 10^5 gram Mg-legering
82,7 Massa % is Mg --> dus: is dat 82700 gram (= 8,27 x 10^4 gram Mg)
Mg = 24,31 g/mol --> 8,27 x 10^4 / 24,31 = 3401,89 mol Mg in Mg-legering
DUS: --->>> Er zit 150, 77 g Mg in 250 g MgO en dat is 1 blokje, dus bij 82700 g Mg is dit:
82700 / 150,77 = 548, 51 = 549 Blokjes is de dag productie
Klopt dit ?!
- Moderator
- Berichten: 51.271
Re: [scheikunde] kort vraagje betreft rekenen
op twee puntjes maak je een fout. Die werkt dan ook door in het vervolg natuurlijk. De fouten zijn overigens makkelijk herstelbaar, omdat je wel netjes je stappen hebt uitgewerkt.
persoonlijk zou ik in het tweede deel liever met kg blijven werken, maar goed. Dat maakt overigens voor eht eindresultaat niks uit natuurlijk.Chemistry Nerd schreef:..//..
3. Hoeveel gram MgO zit er dan in 250 gram blokje?
MgO = 40,31 g/mol --> mol = 250 237,5 / 40,31 = 6,202 mol MgO in 250 gram blokje
..//..
Hoeveel kg zuiver Mg verbruikt de fabriek dus per dag? (..y.. kg)
1,0 ton Mg legering is dus 1,0 x 10^56 gram Mg-legering
82,7 Massa % is Mg --> dus: is dat 82700 gram (= 8,27 x 10^4 gram Mg)
..//..
ALS WIJ JE GEHOLPEN HEBBEN...
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270
-
- Berichten: 8
Re: [scheikunde] kort vraagje betreft rekenen
Ok, dus wordt het:
MgO = 40,31 g/mol --> mol = 237,5 / 40,31 = 5,892 mol MgO in 250 gram blokje
Mg = 24,31 g/mol --> massa = 5,892 mol x 24,31 g/mol = 143,23 gram Mg in 250 gram MgO blokje!
en
1,0 ton Mg legering is dus 1,0 x 10^6 gram Mg-legering
82,7 Massa % is Mg --> dus: is dat 827000 gram (= 8,27 x 10^5 gram Mg)
DUS: --->>> Er zit 143,23 g Mg in 250 g MgO en dat is 1 blokje, dus bij 827000 g Mg is dit:
827000 / 143,23 = 5773,91 = 5774 Blokjes is de dag productie
Is het nu wel goed ?!
MgO = 40,31 g/mol --> mol = 237,5 / 40,31 = 5,892 mol MgO in 250 gram blokje
Mg = 24,31 g/mol --> massa = 5,892 mol x 24,31 g/mol = 143,23 gram Mg in 250 gram MgO blokje!
en
1,0 ton Mg legering is dus 1,0 x 10^6 gram Mg-legering
82,7 Massa % is Mg --> dus: is dat 827000 gram (= 8,27 x 10^5 gram Mg)
DUS: --->>> Er zit 143,23 g Mg in 250 g MgO en dat is 1 blokje, dus bij 827000 g Mg is dit:
827000 / 143,23 = 5773,91 = 5774 Blokjes is de dag productie
Is het nu wel goed ?!
- Moderator
- Berichten: 51.271
Re: [scheikunde] kort vraagje betreft rekenen
Op mogelijk één dingetje na: je significantie. Vanwege die 1,0 ton mag je je eindantwoord eigenlijk ook niet in meer dan 2 significante cijfers geven: 5,8·10³ blokjes.
ALS WIJ JE GEHOLPEN HEBBEN...
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270
help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270