Springen naar inhoud

[scheikunde] titratie hulp


  • Log in om te kunnen reageren

#1

Feanic

    Feanic


  • 0 - 25 berichten
  • 22 berichten
  • Ervaren gebruiker

Geplaatst op 20 maart 2006 - 16:27

Ik heb mijn experiment uitgeveorg en mijn verslag bijna uitgewerkt. De berekening heb ik gedaan en heb de andere topics gebruikt op de forum als hulp maar toch kom ik op een merkwaardig acetylsalicylzuur gehalte uit, namelijk 97%

Berekening / theorie

Molmassa C9H8O4: 180,15 g/mol
Schatting acetylsalicylzuur (ACZ) in een aspirinetablet: 500 mg

mol = massa / molmassa ŕ 500 / 180,15 = 2,78 mmol ACZ

[ACZ] = 2,78 mmol / 100 ml = 0,0278 mmol / ml
uit deze oplossing pipeteer ik 25 ml eruit.
0,0278 * 25,00 = 0,695 mmol ACZ (dus ook het aantal mmol H+)

[OH-] = 0,695 / 15 = 0,0463 mmol / ml

Dus [NaOH] = 0,0463 mmol / ml

In 100,0 ml moet 100,0 * 0,0463 = 4,63 mmol NaOH
van NaOH moet ik:
massa = mol * molmassa = 4,63 * 40,00 = 185,2 mg NaOH nodig hebben.

185,2 mg NaOH heb ik nodig. Dit los ik op in 100,0 ml water dus ik krijg dan een
concentratie NaOH-opl van (185,2 / 40,00) / 100 = 0,0463 M

Hiermee weet ik dus de concentratie NaOH in de oplossing. Dus ik kan de gehalte acetylsalicylzuur berekenen door de gebruikte NaOH hoeveel te vermenigvuldigen met de concentratie.

6,99 ml NaOH = 0,00699 L

0,0463 M NaOH * 0,00699 L NaOH = 3,24 x10-4 mol acetylsalicylzuur
3,24 x10-4 * 180,15 = 0,0584 g
Dit is 58,4 mg. Er is 10x verdund, dus dit weer 10x
Hier komen we uit op 584 mg acetylsalicylzuur. Dit is 584,0 / 602,0 = 97%

Het asperinetabletje weegt 602 mg, maar is dit niet een te hoge acz-gehalte voor zo'n asperine? Het leek mij gewoon niet logisch.
Wat kan hier kennelijk fout gegaan zijn?

::edit::

antwoordt moet zijn mol = massa / molaire massa = 0,1852 / 40,00 = 0,00463 mol NaOH

molariteit = mol / volume = 0,00463 / 0,100 = 0,0463 M

Wij hebben dus bij drie titraties de middelste gebruikte NaOH genomen: 6,99 ml.
6,99 * 0,0463 = 0,324 mmol OH-

Hiermee is het aan mmol H+ ook 0,324 mmol

Dit is allemaal per 25,00 ml. We moeten dit dus x4 doen.
4 * 0,324 = 1,296 mmol

massa = mol * molaire massa
= 1,296 * 180,15
= 233,47 mg acetylsalicylzuur.



*** ik ben hiermee klaar met deze proef. delete het maar mr. admin.

Veranderd door Feanic, 20 maart 2006 - 18:45


Dit forum kan gratis blijven vanwege banners als deze. Door te registeren zal de onderstaande banner overigens verdwijnen.




0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp

0 leden, 0 bezoekers, 0 anonieme gebruikers

Ook adverteren op onze website? Lees hier meer!

Gesponsorde vacatures

Vacatures