Welkom Gast
Om gebruik te maken van de volledige functionaliteit van Wetenschapsforum moet je ingelogd zijn.
Na registratie kan je reageren, zelf nieuwe onderwerpen starten, op de hoogte blijven van reacties, en deze balk verdwijnt. Lees hier meer.
Voor mensen die nog onbekend zijn met internetfora hebben we deze uitleg.
( Inloggen | Registreer gratis )


 
Reply to this topicStart new topic
> Orientatie van strengen in gen database
student1050
plaatsen 8 December 2009, 10:01
Bericht #1
Nieuwe gebruiker

***
Berichten: 43




op de onderstaand site vindt men genomen en genen gegroepeerd in een databank.
Als men een gen aanklikt krijgt men een sequentie van het DNA van een van de strengen.
Bij het bekijken van een genoom vindt men vaak zelfs beide strengen terug in de database.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/

met sequentie zal ik hieronder bedoelen: welke en de volgorde van de nucleotiden in een bepaalt stuk DNA(streng).

Mijn vragen zijn bij deze databank zijn:
*als men een gen opzoekt en men één streng geeft, de welke is dit dan, de 5' 3' streng (ik denk dat het deze is) of de complementaire 3' 5' streng.
(is dit steeds dezelfde streng in de database of hangt dit af van gen tot gen)

*bij de "grafische weergave van een genoom" (bvg. van E. Coli) geeft men beide stengen, welke streng (5' 3' en 3' 5') wordt bovenaan gegeven en welke onderaan?

*Men spreekt soms als men een gen in zo een genoom opzoekt van "gen X (bvb. LacZ), van ... bp tot ... bp, negatief".
Waar slaat deze negatief (of positief bij bepaalde andere genen) op.
(Verwijst dit naar de 5' 3' streng en 3' 5' of iets anders.)?

*Als men een gen opzoekt en men geeft één streng, en men zoekt bij de beschrijving van dat gen.
Dan staat er soms, "complement ... bp tot ... bp", de baseparen slaan op de positie van het gen in de gegeven sequentie. Maar waar slaag die complement op? Wil dit zeggen dat het gen wordt afgeschreven van de complementaire sequentie als van de sequentie die men geeft in de database (en je dus zelf het complement van de gegeven sequentie moet maken om de afgeschreven streng DNA te bekomen). Of wil dit zeggen dat de sequentie die men geeft voor dat gen reeds de complementaire sequentie is (die jij wil hebben om de afgeschreven sequentie te weten)?

Ik heb de info nodig om primers voor bepaalde genen in de database to maken ("theoretische" primers, dus met veel factoren die in de praktijk wel belangrijk zijn (melt temperature/totaal G-C gehalte/...) moet ik in mijn opdracht geen rekening houden, ik gebruik dan ook geen computerprogramma om de primers te maken)

Alvast bedankt voor de hulp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wouter_Masselink
plaatsen 8 December 2009, 11:30
Bericht #2
Main Moderator

********
Berichten: 6.744



Je klikt door de chromosomen heen, dit zou ik je niet aanraden. Als je simpelweg in de nucleotide database zoekt naar je gen van interesse dan zal je uiteindelijk een sequentie vinden.

Let wel op of je met genomisch DNA, RNA of cDNA te maken hebt. De strand die dan staat weergegeven is 5'-3'.
Als je primers moet hebben om een bijvoorbeeld een humaan gen in een vector te plaatsen, dan zal je specifiek naar het cDNA moeten kijken.


--------------------
"It is not birth, marriage, or death, but gastrulation which is truly the most important time in your life." Lewis Wolpert
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Staat hierboven niet de informatie waar je naar op zoek bent, of heb je nog vragen?
Registreer jezelf (gratis en eenvoudig) en stel hier je vraag!

Digg dit onderwerp · Sla op bij del.icio.us · Slashdot It · Post op Technorati · Post op Furl · Dien in op Reddit · Deel op Facebook · Fark It · Googlize dit onderwerp · Voeg toe aan ma.gnolia · Voeg toe aan Wink · Voeg toe aan MyWeb · Voeg toe aan Netscape

Fast ReplyReply to this topicStart new topic


Collapse

> Mogelijk gerelateerde onderwerpen

 
Forum
Topictitel
Reacties Starter Bekeken Laatste bericht
No New Posts 3 mjwe 267 Last Post Fri 13 Aug 10, 14:03
Door: bessie
No New Posts 2 Klintersaas 1.146 Last Post Sun 6 Dec 09, 14:31
Door: Klintersaas
No New Posts 1 Ruben01 518 Last Post Fri 28 Aug 09, 08:03
Door: Ger
No New Posts 14 Ruben01 2.547 Last Post Mon 24 Aug 09, 08:31
Door: Ruben01
No New Posts 2 Civilo 1.139 Last Post Mon 1 Dec 08, 22:05
Door: Civilo


1 Bezoeker(s) lezen dit onderwerp (1 Gasten en 0 Anonieme gebruikers)
0 Gebruikers:

 

RSS Handheldversie Actuele tijd: Thu 9 Sep 10, 10:27
Hosted by 2uhosting
Hosted by 2uhosting