Welkom Gast
Om gebruik te maken van de volledige functionaliteit van Wetenschapsforum moet je ingelogd zijn.
Na registratie kan je reageren, zelf nieuwe onderwerpen starten, op de hoogte blijven van reacties, en deze balk verdwijnt. Lees hier meer.
Voor mensen die nog onbekend zijn met internetfora hebben we deze uitleg.
( Inloggen | Registreer gratis )
![]() ![]() |
14 November 2004, 11:44
Bericht
#1
|
|
|
Berichten: 0 (0%) ?
|
Is julius caesar werkelijk vermoord op de trappen van de senaat of op een plek niet ver van het forum? Mijn bronnen spreken elkaar tegen op dit vlak
|
|
|
|
14 November 2004, 14:20
Bericht
#2
|
|
VIP![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 1.211 |
dan moet je als het gaat om een werk beiden vermelden en indien mogelijk conclusies eruit trekken of de betrouwbaarheid van je bronnen checken.
-------------------- If you don't think you can reach the stars, that's fine cause it just leaves more for me to grab.
|
|
|
|
14 November 2004, 14:48
Bericht
#3
|
|
Ervaren gebruiker![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 744 |
De senaat vergaderde op dat moment in het theater van Pompeius.
Toevoeging: En dat is dus in de mainstream geschiedenis de plaats waar hij neergestoken werd. -------------------- Zeg nooit: 'Ik kan me niet voorstellen dat dit-of-dat zich heeft kunnen ontwikkelen door natuurlijke selectie' en neem iemand die dat zegt nooit serieus. Keer op keer blijkt het een inleiding te zijn tot een intellectuele bananenschil-ervaring.(Dawkins)
|
|
|
|
16 November 2004, 20:41
Bericht
#4
|
|
|
Berichten: 0 (0%) ?
|
Getuigen ondervragen !
|
|
|
|
16 November 2004, 20:59
Bericht
#5
|
|
Banned![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 683 |
Als je dat nu wil doen zijn de getuigen ongeveer 2000 jaar oud.
|
|
|
|
16 November 2004, 21:24
Bericht
#6
|
|
|
Berichten: 0 (0%) ?
|
graaf ze op
|
|
|
|
16 November 2004, 21:37
Bericht
#7
|
|
Validating![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 381 |
(Anonymous) graaf ze op Dan zeggen ze ook lekker veel -------------------- Het karakter topic: http://www.wetenschapsforum.nl/viewtopic.php?t=4116
|
|
|
|
16 November 2004, 21:41
Bericht
#8
|
|
Banned![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 683 |
Dan kunnen we het net zo goed aan Julius Ceasar zelf vragen.
|
|
|
|
17 November 2004, 00:26
Bericht
#9
|
|
Ervaren gebruiker![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 744 |
Dat is nu eenmaal de enige manier om aan geschiedenis te doen, je luistert naar wat getuigen vertellen, alleen niet altijd mondeling maar meestal schriftelijk. En als het om oude geschiedenis gaat, zijn het ook nog eens teksten die vele malen overgeschreven zijn. Dat maakt het er niet makkelijker op, maar historici hebben een hele verfijnde methodiek ontwikkeld om echt van vals te onderscheiden.
Vraag aan Harro: Als je even opgeeft over welke bronnen je het hebt kunnen we misschien even proberen na te gaan welke het betrouwbaarst is? -------------------- Zeg nooit: 'Ik kan me niet voorstellen dat dit-of-dat zich heeft kunnen ontwikkelen door natuurlijke selectie' en neem iemand die dat zegt nooit serieus. Keer op keer blijkt het een inleiding te zijn tot een intellectuele bananenschil-ervaring.(Dawkins)
|
|
|
|
17 November 2004, 08:04
Bericht
#10
|
|
|
Berichten: 0 (0%) ?
|
Geschiedenis wordt geschreven door zij die op dat ogenblik de macht hebben.Een korreltje zout is altijd wel op plaats.
|
|
|
|
17 November 2004, 10:06
Bericht
#11
|
|
Ervaren gebruiker![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 744 |
Toch schreef Goering niet het dagboek van Anne Frank. Een kritische houding is inderdaad altijd nodig bij het onderzoeken, maar zomaar stellen dat àlle geschiedenis geschreven wordt door de machthebber is te beperkt. Iedereen die een tekst nalaat aan het nageslacht laat in principe een bron voor latere historici na.
In bepaalde gevallen is het zeker waar. Zo hebben we maar één bron voor het leven van Karel de Grote en die is geschreven door zijn vazal Einhard waarvoor hij zich dan nog eens sterk liet inspireren door Sallustius. (Karel de Grote lijkt bijzonder veel op Augustus, toeval?). Maar omdat we dit weten houden we er rekening mee en kunnen we er wel uitzuiveren wat al te sterk overeenkomt met Sallustius, of wat al te rooskleurig voorgesteld lijkt. Tenslotte wordt geschiedenis steeds geherinterpreteerd. In een tijd als deze, waarin historici niet meer aan het hof of in het klooster verblijven, maar aan de universiteiten kun je moeilijk nog zeggen dat historici de macht dienen. (Tenzij je dat van alle andere wetenschappers die aan de universiteiten verblijven ook vindt, uiteraard!) -------------------- Zeg nooit: 'Ik kan me niet voorstellen dat dit-of-dat zich heeft kunnen ontwikkelen door natuurlijke selectie' en neem iemand die dat zegt nooit serieus. Keer op keer blijkt het een inleiding te zijn tot een intellectuele bananenschil-ervaring.(Dawkins)
|
|
|
|
17 November 2004, 11:24
Bericht
#12
|
|
|
Berichten: 0 (0%) ?
|
" de macht dienen"Ik denk dat het soms meer de regel is dan een uitzondering.Wiens brood men eet,wiens woord men spreekt.Het zou naief zijn dit niet te geloven.
|
|
|
|
10 December 2004, 18:48
Bericht
#13
|
|
Ervaren gebruiker![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Berichten: 744 |
Alles geloven wat men schrijft is naief dat klopt, maar hypersceptisisme is even naief.
-------------------- Zeg nooit: 'Ik kan me niet voorstellen dat dit-of-dat zich heeft kunnen ontwikkelen door natuurlijke selectie' en neem iemand die dat zegt nooit serieus. Keer op keer blijkt het een inleiding te zijn tot een intellectuele bananenschil-ervaring.(Dawkins)
|
|
|
|
16 January 2005, 11:50
Bericht
#14
|
|
|
Berichten: 0 (0%) ?
|
Hoe is Julius Caesar vermoord
Edit moderator (Bart): volgens de regels van wetenschapsforum is het niet toegestaan om e-mail adressen te plaatsen. Als je op de hoogte gehouden wilt worden van antwoorden, dan kan je registreren en je abonneren op dit onderwerp. |
|
|
|
16 January 2005, 15:05
Bericht
#15
|
|
|
Berichten: 0 (0%) ?
|
15 maart 44 op de trappen van de snaat geloof ik flink wat keren neergestoken door de optimaten Marcus Junianus Brútus en Gaius Cássius Longinus.
Maar niet helemaal terrecht om hun alle schuld te geven want het was gewoon een complot van een groot deel van de senaat omdat Gaius Julius Caesar handelde alsof hij een absoluut heerser was, wat hij ook was dus. |
|
|
|
|
Staat hierboven niet de informatie waar je naar op zoek bent, of heb je nog vragen?
Registreer jezelf (gratis en eenvoudig) en stel hier je vraag! |
|
![]() ![]() ![]() |
Mogelijk gerelateerde onderwerpen
Forum Topictitel |
Reacties | Starter | Bekeken | Laatste bericht | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
0 | Dido | 168 | Door: Dido |
|||
![]() |
0 | Heet Staal | 547 | Door: Heet Staal |
|||
![]() |
58 | Ger | 10.282 | Door: gertstorm |
|||
![]() |
2 | Ger | 1.224 | Door: Ger |
|||
![]() |
20 | Giulia | 2.580 | Door: ypsilon |
|||
|
Handheldversie | Actuele tijd: Tue 9 Feb 10, 10:02 |