Moet Kalou uit landsbelang versneld genaturaliseerd worden?
#1
Geplaatst op 15 december 2005 - 01:39
Ja zeer zeker, Kalou is een grote aanwinst voor Oranje en kan het verschil maken op het WK
Nee, we hebben genoeg goede voetballers en zonder Kalou kunnen we ook schitteren op het WK
wat is jullie mening?
groeten pangeaman.
#3
Geplaatst op 15 december 2005 - 09:33
1. Iedereen is gelijk.
Waarom zou Kalou voorang krijgen boven de gemiddelde Ivoriaan? Artikel 1 van de grondwet zegt nou eenmaal dat iedereen gelijk behandeld dient te worden. Als de jan modaal vanuit Ivoorkust hierheen komt moet ie ook gewoon een tijd wachten totdat hij Nederlander mag worden. Kalou dus ook.
2. Topsportersclausule
De topsportersclausule zegt dat als je een waardevolle toevoeging bent voor de Nederlandse sport dat je dan in aanmerking komt voor versnelde naturalisatie. Kalou is (in de ogen van kenners als Cruijf en Van Basten) een waardevolle toevoeging voor de Nederlandse sport. Ik ga er vanuit dat Cruijf en Van Basten meer kennis van zaken hebben dan de gemiddelde ambtenaren bij Vreemdelingenzaken, dus in dat geval zou je zeggen dat Kalou in aanmerking komt voor versnelde naturalisatie.
Dit is puur juridisch bekeken. Mijn eigen mening is echter dat de topsportersclausule nonsens is. Het is gewoon in strijd met artikel 1 van de grondwet vind ik. Je zegt nu gewoon "Iedereen is gelijk, behalve als het ons niet goed uit komt". Daarnaast vind ik Kalou geen noodzakelijke aanvulling van het NL elftal. We hebben ook nog Van Nistelrooy, Kuijt, Castelen, Makaay, Robben, Van Persie, Huntelaar, Vennegoor of Hesselink en mocht de nood aan de man zijn kunnen we Kluivert ook nog oproepen. Hoe hard hebben we Kalou dan nodig?
- Jimi Hendrix -
#5
Geplaatst op 15 december 2005 - 16:14
Argumenten die gebruikt worden zijn ook dat meneer Kalou veel verdient en zo geen druk legt op het belastingsysteem in NL. Echter, volgend jaar voetbalt hij waarschijnlijk in het buitenland en draagt daar lekker belastig af in plaats van hier.
En een mooie die ik ergens heb gelezen (ingezonden brief in een krant):
Ik ken een poolse hoer die heel goed kan p**pen. Zij is echt een meerwaarde voor mij (en misschien wel voor heel Amsterdan of NL). Mag zij nu ook voor een versnelde procedure in aanmerking komen???
#6
Geplaatst op 05 januari 2006 - 17:16
Kalou moet lekker voor Ivoorkust blijven voetballen. Anders kan je als land iedereen wel asiel verlenen om zo een sterrenelftal te vormen. Ik persoonlijk vindt dat iedereen in het Nederlands elftal op zijn minst in Nederland opgegroeid dient te zijn.
Ben ik het helemaal mee eens. Er komt nog eens een tijd waarin scouts van de bondscoach op stap gaat naar donker Afrika, daar alle talenten hierheen (Nederland) laat komen, laat naturaliseren en in het Nederlands elftal laat spelen. Dan is toch het hele idee van nationale teams weg? Ook vind ik niet dat de bondscoachs en/of Johan Cruijff zich hiermee moeten bemoeien: als Kalou echt per se Nederlander wil worden, wacht hij maar een tijdje, hij is nog jong en er liggen nog veel WK's in de toekomst. En daarbij: als hij een Nederlands paspoort krijgt kan je er donder op zeggen dat hij binnen een jaar weg is naar een Europese topclub. Een speler met een EU-paspoort is erg geliefd in Europa. Dan is alles wat hem met Nederland verbindt een stukje papier, want verder woont/werkt hij er niet meer, komt er niet vandaan en spreekt de taal niet.
Gewoon Ivoriaan laten, die Kalou!
#7
Geplaatst op 06 januari 2006 - 07:50
Overigens vind ook ik de totale topsporterclausule belachelijk en zou die meteen afgeschaft moeten worden, maar dat is een andere discussie (net als mijn hekel aan voetbal in het algemeen).
#8
Geplaatst op 06 januari 2006 - 09:59
#9
Geplaatst op 06 januari 2006 - 11:45
Precies. Op het moment bestaat die topsportersclausule, en kan/mag hij worden gehanteerd. Ik zou het als ik in de politiek zou zitten echter wel een mooie gelegenheid vinden om, nadat hij is genaturaliseerd, heel die regeling eens te evalueren.Ik vind dat je hem moet naturaliseren (...)
Overigens vind ook ik de totale topsporterclausule belachelijk en zou die meteen afgeschaft moeten worden
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic
#10
Geplaatst op 06 januari 2006 - 22:10
Wil dus zeggen, mensen in Nederland of de voormalige Nederlandse gebiedsdelen geboren zijn.
Een paspoort doet er niet toe. Dat moeten we maar afschaffen.
#11
Geplaatst op 06 januari 2006 - 22:30
#12
Geplaatst op 06 januari 2006 - 22:33


help ons dan eiwitten vouwen, en help mee ziekten als kanker en zo te bestrijden in de vrije tijd van je chip...
http://www.wetenscha...showtopic=59270
#15
Geplaatst op 07 januari 2006 - 15:50
Nederlanders zijn individualisten. Daarom presteren ze ook in dat soort sporten. Vooral Brabant..

Voetbal als volkssport nummer 1 heeft dan ook meer met de kantines te maken dan wat anders.
Kijk, een Belg die draait er niet omheen. Die gaat gewoon even gezellig naar café. Een Nederlander doet hetzelfde via een voorspelbare Calvinistische omweg.. Hij gaat naar het voetbal.
Ook een kroeg, maar het valt niet zo op...

0 gebruiker(s) lezen dit onderwerp
0 leden, 0 bezoekers, 0 anonieme gebruikers
Nieuwsberichten
Gesponsorde vacatures
-
Hier ook uw vacature?
06-14
Nieuwe onderwerpen
-
Hoogte schouw
20-04
-
Lichaam vrijmaken
20-04
-
Het geluid van de stem in je...
20-04
1
-
Doorbuiging stalen pijp bij v...
20-04
3
-
rekenenen met waarnemingsfouten
18-04
10
-
percentage onterechte (on-)vo...
18-04
5
-
Beschouw de lineaire transfor...
18-04
3
-
Ombouwen van een formule
18-04
14
-
Bepaalt het voorschrift een u...
18-04
1
-
Puntlast op ingeklemde plaat
18-04
3