Het lijkt me ook onwaarschijnlijk dat men kwik als geld heeft gebruikt. Vloeibaar lijkt handig, maar dan moet je wel iets hebben om nauwkeurig volumes mee te kunnen afmeten.
Daarnaast is kwik niet bijzonder zeldzaam of duur, het werd ornamenteel zelfs gebruikt in vijvers etc, en er gaan verhalen van mensen die erop gingen liggen (gezien de dichtheid zou je maar een heel kleine beetje zakken in een badkuip vol kwik).
De enige reden waarom we het nu niet zoveel meer zien is dat gebruik van door giftigheid nauwelijks meer is toegestaan. Tot zeg 30 jaar geleden was het heel normaal in themometers, barometers, positie-schakelaars en noem maar op.
Prijs is verder niet zo'n issue, het kost (in bulk) een paar tientjes per kilogram, al is een kilogram kwik verdraaid weinig vloeistof (70 ml oid).